نماد اعتماد الکترونیک

جلب اعتماد توسط فروشگاه محصولات حوزوی ناین دانلود و انجام فعالیت سالم و صادقانه یکی از اهداف اصلی این مجموعه میباشد ، طبق مطالعات انجام شده تائید فروشگاه مجازی توسط یک موسسه و مركز ثالث، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه مجازی را دارد ، فروشگاه اینترنتی ناین دانلود پس از گذراندن مراحل درخواستی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت بازرگانی موفق به کسب نماد اعتماد شد .

برای مشاهده ی مجوز کلیک کنید.نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟
یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد. با توجه به بررسی های انجام گرفته ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه های مجازی به شرح ذیل می باشند :

شناسایی مالک فروشگاه و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال
کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده
گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش
واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول
محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران
تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد
طبق مطالعات انجام شده تائید فروشگاه مجازی توسط یک موسسه و مرکز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه مجازی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس منیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود ، می تواند برای شکایت از فروشگاه مجازی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه های مجازی را برعهده دارد.

اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وبسایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاههای مجازی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در بالای سایتهایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایتهای تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به خصوص B2C خواهد بود. به نحوی که مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از اینکه سایتها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت میشناسند، اقدام به خرید می کنند.

خریداران می باید با جستجو در فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت “نماد اعتماد الکترونیکی” به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند.
[soliloquy id=”3589″]