دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی

درس اسفار آیت الله مصباح یزدی

دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی جلد 1 و 2 و 3

محمد تقى مصباح يزدى در سال ۱۳۱۳ هجرى شمسى در شهر يزد ديده به جهان گشود.

وى تحصيلات مقدماتى حوزوى را در يزد به پايان رساند و براى تحصيلات تكميلى علوم اسلامى عازم نجف شد; ولى به علت مشكلات فراوان مالى، بعد از يكسال براى ادامه تحصيل به قم هجرت كرد. از سال ۱۳۳۱ تا سال ۱۳۳۹ ه.ش در دروس امام راحل(قدس سره) شركت و در همين زمان، در درس تفسير قرآن، شفاى ابن سينا و اسفار ملاصدرا از وجود علامه طباطبايى(رحمه الله)كسب فيض كرد.

وى حدود پانزده سال در درس فقه آيت الله بهجت مدظلّه العالى شركت داشت. بعد از آن كه دوره درسى ايشان با حضرت امام به علت تبعيد حضرت امام قطع شد، معظّم له به تحقيق در مباحث اجتماعى اسلام، از جمله بحث جهاد، قضا و حكومت اسلامى، پرداخت. وى در مقابله با رژيم معدوم پهلوى نيز حضورى فعّال داشت كه از آن جمله، همكارى با شهيد دكتر بهشتى، شهيد باهنر و حجة الاسلام و المسلمين هاشمي رفسنجانى است و در اين بين، در انتشار دو نشريه با نام هاى “بعثت” و “انتقام” نقش داشت كه تمام امور انتشاراتى اثر دوم نيز به عهده معظّم له بود.

سپس در اداره، مدرسه حقّانى به همراه آيت الله جنتى، شهيد بهشتى و شهيد قدوسى فعّاليّت داشت و حدود ده سال در آن مكان به تدريس فلسفه و علوم قرآنى پرداخت. از آن پس، قبل و بعد از انقلاب شكوه مند اسلامى با حمايت و ترغيب امام خمينى (قدس سره)، چندين دانشگاه، مدرسه و مؤسّسه را راه اندازى كرد كه از مهم ترين آنها مى توان از بخش آموزش در مؤسّسه در راه حق، دفتر همكارى حوزه و دانشگاه و بنياد فرهنگى باقرالعلوم نام برد.

فایل درس اسفار استاد مصباح یزدی با حجم حدود ۱۲۲۴ مگابایت به صورت ۵ فایل فشرده شده در این قسمت قسمت برای دانلود تهیه شده است.

 

آموزش جلد 1 اسفار با حجم حدود ۱۲۲۴ مگابایت به صورت ۵ فایل فشرده

آموزش جلد 2 اسفاربا حجم حدود ۱۰۰۰ مگابایت به صورت ۴ فایل فشرده

آموزش جلد 3 اسفاربا حجم حدود ۱۴۰۰ مگابایت به صورت ۶ فایل فشرده

دانلود فایل

دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی جلد 1 و 2 و 3

لینک دانلود فایل به صورت موقت غیر فعال شده است
شرکت ناین دانلود