دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی

دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی جلد ۱ و ۲ و ۳

دانلود آموزش صوتی درس اسفار استاد مصباح یزدی ج1

محمد تقى مصباح یزدى در سال ۱۳۱۳ هجرى شمسى در شهر یزد دیده به جهان گشود.

وى تحصیلات مقدماتى حوزوى را در یزد به پایان رساند و براى تحصیلات تکمیلى علوم اسلامى عازم نجف شد; ولى به علت مشکلات فراوان مالى، بعد از یکسال براى ادامه تحصیل به قم هجرت کرد. از سال ۱۳۳۱ تا سال ۱۳۳۹ ه.ش در دروس امام راحل(قدس سره) شرکت و در همین زمان، در درس تفسیر قرآن، شفاى ابن سینا و اسفار ملاصدرا از وجود علامه طباطبایى(رحمه الله)کسب فیض کرد.

وى حدود پانزده سال در درس فقه آیت الله بهجت مدظلّه العالى شرکت داشت. بعد از آن که دوره درسى ایشان با حضرت امام به علت تبعید حضرت امام قطع شد، معظّم له به تحقیق در مباحث اجتماعى اسلام، از جمله بحث جهاد، قضا و حکومت اسلامى، پرداخت. وى در مقابله با رژیم معدوم پهلوى نیز حضورى فعّال داشت که از آن جمله، همکارى با شهید دکتر بهشتى، شهید باهنر و حجه الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانى است و در این بین، در انتشار دو نشریه با نام هاى “بعثت” و “انتقام” نقش داشت که تمام امور انتشاراتى اثر دوم نیز به عهده معظّم له بود.

سپس در اداره، مدرسه حقّانى به همراه آیت الله جنتى، شهید بهشتى و شهید قدوسى فعّالیّت داشت و حدود ده سال در آن مکان به تدریس فلسفه و علوم قرآنى پرداخت. از آن پس، قبل و بعد از انقلاب شکوه مند اسلامى با حمایت و ترغیب امام خمینى (قدس سره)، چندین دانشگاه، مدرسه و مؤسّسه را راه اندازى کرد که از مهم ترین آنها مى توان از بخش آموزش در مؤسّسه در راه حق، دفتر همکارى حوزه و دانشگاه و بنیاد فرهنگى باقرالعلوم نام برد.

فایل درس اسفار استاد مصباح یزدی با حجم حدود ۱۲۲۴ مگابایت به صورت ۵ فایل فشرده شده در این قسمت قسمت برای دانلود تهیه شده است

دانلود آموزش صوتی درس اسفار استاد مصباح یزدی ج1
 دانلود آموزش جلد ۱ اسفار

با حجم حدود ۱۲۲۴ مگابایت به صورت ۵ فایل فشرده

 
  دانلود آموزش جلد ۲ اسفاربا حجم حدود ۱۰۰۰ مگابایت به صورت ۴ فایل فشرده  
  دانلود آموزش جلد ۳ اسفاربا حجم حدود ۱۴۰۰ مگابایت به صورت ۶ فایل فشرده  

منبع انتشار مطلب دانلود درس اسفار استاد مصباح یزدی سایت ناین دانلود: